U kinodvorani u Grudama u petak 21. svibnja s početkom u 19 sati predstavljeno je novo izdanje HDP ” Dr. Rudolf Horvat”.
Autori knjige pod nazivom ” Jasenovac i poslijeratni jasenovački logori: Geostrateška točka velikosrpske politike i propagandni pokretač njezina širenja prema zapadu” su Blanka Matković i Stipo Pilić.
Riječ je o knjizi tvrdog uveza na 640 stranica ( uključujući fotografije, zemljovide i grafikone) koja obuhvaća razdoblje od početka 19. st. do danas s naglaskom na Jasenovac i jasenovačke logore, odnosno njihovu ulogu u velikosrpskoj ideologiji i protuhrvatskoj propagandi.
Organizatori predstavljanja bili su JU ” Kulturni dom A.B. Šimić” Grude i Matica hrvatska – Ogranak Grude.
Knjigu je predstavila autorica Blanka Matković a program je vodila Dominika Andrijanić.
Program su glazbeno upotpunile učenice Osnovne glazbene škole Grude Ružica Majić i Nina Raspudić.




